Dükta’dan Anlamlı Destek

Dicle Üniversitesi Kolektif Tiyatro Atölyesi (DÜKTA) öğrencileri, bilet satışlarından elde edilen geliri, Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bağışladı.

DÜKTA öğrencileri, geçtiğimiz günlerde Metin Balay’ın yazdığı Düzmece Müzikal eserini sahneledi. İzleyiciler tarafından büyük beğeni alan gösterimden elde edilen tüm gelir ise Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bağışlandı.

Öğrenciler tarafından yapılan yardımın oldukça anlamlı olduğunu belirten Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şenay Çalışır, kelebek çocuklar için farkındalık oluşturulması gerektiğini söyledi. Çalışır, “DÜKTA öğrencilerinin sergilemiş olduğu bu davranış bizi derinden etkiledi. Kelebek çocukların toplumda ötekileştirilmesini istemiyoruz. Bu hastalığı karşı bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Öğrencilere, sergiledikleri tutumdan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

DÜKTÜ öğrencileri de, gösterimden elde edilen geliri Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bağışladıklarını, hasta çocukların bakımı için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. – DİYARBAKIR

Yorum yapın