Tedavisi Olmayan Hastalığa Çare Bulundu

Dünya genelinde yapılan çalışmalara rağmen tedavisi bulunamayan kelebek hastalığının, kişinin biyografisine göre uygulanan diyetle iyileştirilebileceği iddia edildi. Diyarbakır‘dan bu diyeti uygulayan 7 hastanın vücudunda yaralar kapandı.

Halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen ve tedavisi bulunmayan Epidermolysis Bullosa hastalığının, kişiye uygun geliştirilen diyet sayesinde tedavi edildiği öne sürüldü. 29 kişinin başvurduğu bu yöntem sayesinde 7 kişinin vücudundaki yaralardan kurtulduğu kaydedildi.

Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şenay Çalışır, 1999 yılından beri bu hastalıkla mücadele eden bir anne olduğunu söyledi. Kendisinin kelebek hastası çocuğuna nasıl bakacağını bilmediği dönemlerden geçtiklerini kaydeden Çalışır, şu an derneklerinde 90 hastaya baktıklarını dile getirdi.

Oğlunun yaraları 2 ayda geçti

2018’in kendileri için umut ışığı yılı olduğunu vurgulayan çalışır, şunları söyledi:

Şubat ayında bize ulaşan bir mikrogenetik uzmanı, şu an kimliğinin gizli kalmasını istiyor, bu hastalığın tedavisinin mümkün olduğunu ve bize yardımcı olacağını söyledi. Bizim için inanılması çok güç bir durum, diğer taraftan da çok muhteşem bir umut ışığı olarak görülüyor. Biz karar aldık ilk başta kendi oğlumda, ilaçla değil kişinin kendi biyografisine göre uygulanan gıda diyeti, çocuğum ilk etapta bu diyete başladı. Vücuttaki zehirli toksinlerin öncelikle bitmesi lazım. Biz bu listeyi paylaşamıyoruz çünkü her kişinin kendine özel bir diyet listesi var bu nedenle bunu belirtmemiz diğer ailelerin yararına olacak bir durum değil. Oğlumda çok muhteşem sonuçlar elde ettik. Artık yeni yara yok, yaraların olduğu bölge bile normalleşti. Bu zaman ilerledikçe çok daha farklı gözlemlerimiz oldu. 2 ay neticesinde oğlumun vücudunda yara neredeyse kalmadı. Eskisi gibi çarpma ile dokunma ile yara olmuyor, bu bizim için dünyada olmayan durum ve bunu bizim yediklerimiz içtiklerimiz oluşturuyor.”

 

REKLAM

 

Yorum yapın