KELEBEKLER ANKARA’DA BİR ARADAYDI…

Kelebeklerin gönüllü Anneleri Şenay Çalışır önderliğinde Ankara’da ki kelebekleriyle bir araya gelerek onlarla toplu doğum günü kutlaması yaptı…

Diyarbakır’da kurmuş olduğu Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenay Çalışır; “ Derneğimizin kuruluş amacı kelebek çocuklarının sağlığı için ileriye dönük konforlu bir yaşam sağlamaları içindir. Aynı zamanda bende bir kelebek hastası annesiyim.  Türkiye  geneli derneğimiz  ve Türkiye’nin bütün  illerinde kelebek hastalarımız mevcut ve genelde toplamda 350 kelebek hastamız var. Ankara da bizim ömür boyu infak grubumuz var ve ömür boyu hastalarımızla ilgilenirler. Bizde Ankara’ya gelmişken çocuklarımızla bir araya toplanarak onlara hem güzel bir an yaşattık ve  doğum günü partisi yaptık. Bu şekilde bütün çocuklarımız ile bir araya geldik” dedi.

Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenay Çalışır;  “Ankara’da bulunan 12 kelebeğimizi bir araya getirdik. Onları mutlu ettik ve elimizden geldiğince çocuklarımıza yardımcı olmaya da devam ediyoruz.  Sıcaklar arttığında çocuklarımızın yaraları azıyor.  Kliması olmayana klima, yatağı olmayana yatak, ayrıca akülü sandalyesi olmayanlara da yardım ediyoruz. Desteklerimiz tamamen vatandaşlarımızın yardımı ile yapılmaktadır. İş insanları ve özellikle devletimizden, bu konuyla ilgili yanımızda olmalarını da istiyoruz,  destek bize geldikçe bizlerde hastalarımıza yardım ediyoruz.  Diyarbakır’da Dicle üniversitesinde Sabahattin Ertuğrul  hocamız bize büyük destek veriyor diğer illerde de hastahanelerde aynı desteği diğer doktorlarımız ve görevlilerden bekliyoruz.. Sabahattin Ertuğrul hocamız yeni doğan bebeklerin bakımlarını üstleniyor ve bizde medikal yardımlarını yapıyoruz.  Böylece hastalarımızı ,daha iyi bir şekilde ailelerine teslim etmekteyiz, bizlere yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapın